زباله سوزهای صنعتی

زباله سوزهای صنعتی طیف وسیعی از صنایع نظیر: پالایشگاهها، بنادر و اسکله ها، سکوهای نفتی، نیروگاهها و… را پوشش داده و شرکت فلاتک با توجه به سفارش مشتری انواع متنوعی از زباله سوز صنعتی را برای استفاده در صنایع مختلف طراحی نموده است.

زباله سوزهای صنعتی برای امحاء انواع لجن های نفتی (لجن های هیدروکربنی)، بوم های نفتی، انواع پسماند حاصل از فعالیتهای صنعتی و شیمیایی کاربرد دارد.

لازم بدکر است، نمونه های متنوعی از زباله سوزهای صنعتی فلاتِک، در صنایع مختلف ایران در سرویس قرار دارند.

لجن سوز برای سوزاندن و دفع فاضلاب، لجن و روغن و سایر ضایعات نفت، گاز . پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد. پسماندهای جامد، مایع یا گاز از طریق تجهیزات متنوع بارگیری به داخل کوره احتراق زباله سوز تغذیه می شده و فرآیند سوزاندن آغاز می شود.

پسماندهای صنعتی مختلف در محفظه احتراق سوزانده می شود. در دمای ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد، زباله ها کاملاً سوزانده شده و چیزی جز گاز و خاکستر باقی نماند. بازیافت انرژی: گازهایی که در طی احتراق آزاد می شوند با آب خنک شده و از طریق مبدلهای حرارتی بخار تولید می کنند.

 

زباله سوز صنعتی، زباله سوز نفتی، زباله سوز کوره دوار

زباله سوزهای صنعتی، کاربرد وسیعی در صنایع شیمیایی، داروسازی، نفت و گاز و پتروشیمی دارند.

 

 SRU | Sulfide Recovery Unit

یکی از فرآیندهای بسیار ارزشمند در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.  این فرآیند در واحدهای SRU در پالایشگاهها و پتروشیمی ها انجام شده و میزان قابل توجهی گوگرد تولید، بازیافت و برای مصارف مختلف به خط تولید تحویل می دهد. این فرایند به منظور بازیابی ترکیبات گوگردی از جریان های گازی ترش پالایشگاه های گاز و نفت خام به منظور جلوگیری از نشر گازهای آلاینده و همچنین تولید گوگرد مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از عمده ترین مصارف گوگرد در دنیا تولید اسید سولفوریک می باشد.

شرکت فلاتِک با بهره گیری از تجربه تولید تجهیزات SRU تولید گوگرد، هم اکنون با بهره مندی از دانش فنی و نیروهای باتجربه، قادر به اجرای پروژه های کلید در دست SRU در پالایشگاهها، پتروشیمی ها و سایر متقاضیان این پروسه می باشد.

 

فرایند بازیابی گوگرد