زباله سوز صنعتی

زباله سوز صنعتی طیف وسیعی از صنایع نظیر: پالایشگاهها، بنادر و اسکله ها، سکوهای نفتی، نیروگاهها و… را پوشش داده و شرکت فلاتک با توجه به سفارش مشتری انواع متنوعی از زباله سوز صنعتی را برای استفاده در صنایع مختلف طراحی نموده است.

از این زباله سوزها برای امحاء انواع لجن های نفتی (لجن های هیدروکربنی)، بوم های نفتی، انواع پسماند حاصل از فعالیتهای صنعتی و شیمیایی کاربرد دارد.

لازم بذکر است، نمونه های متنوعی از زباله سوزهای صنعتی فلاتِک، در صنایع مختلف ایران در سرویس قرار دارند.

لجن سوز که یکی از انواع پسماند سوز صنعتی محسوب می شود، برای سوزاندن و دفع فاضلاب، لجن و روغن و سایر ضایعات نفت، گاز . پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد. پسماندهای جامد، مایع یا گاز از طریق تجهیزات متنوع بارگیری به داخل کوره احتراق زباله سوز تغذیه می شده و فرآیند سوزاندن آغاز می شود.

پسماندهای صنعتی مختلف در محفظه احتراق زباله سوز صنعتی سوزانده می شود. در دمای ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد، زباله ها کاملاً سوزانده شده و چیزی جز گاز و خاکستر باقی نماند. بازیافت انرژی: گازهایی که در طی احتراق آزاد می شوند با آب خنک شده و از طریق مبدلهای حرارتی بخار تولید می کنند.

زباله سوز صنعتی فلاتک ویژه زباله های سمی و خطرناک

همچنین زباله سوز صنعتی فلاتک از قابلیت نصب مشعل پلاسما در قسمت های مختلف دستگاه نظیر محفظه احتراق اصلی، محفظه پس سوز گاز و همچنین محفظه خروج خاکستر برخوردار می باشد. استفاده از حرارت بالای پلاسما، خاکستر زباله سوز صنعتی، را به کریستال تبدیل کرده و سبب می شود کیفیت گازهای خروجی از اگزوز زباله سوز صنعتی، به بالاترین کیفیت قابل دسترس ارتقاء یابد.

همچنین کریستالهای حاصل از سوزاندن پسماندهای ویژه که قبل از سرد شدن به صورت گداخته می باشند، از هر حیث فاقد آلودگی و خطر انتشار آلودگی می باشد.

زباله سوز صنعتی، زباله سوز نفتی، زباله سوز کوره دوار

زباله سوز صنعتی، کاربرد وسیعی در صنایع شیمیایی، داروسازی، نفت و گاز و پتروشیمی دارند.

 

زباله سوز چند منظوره “فلاتِک”

زباله سوز، پساب سوز و سوزاننده گازهای آلاینده  صنعتی “فلاتِک” برای اولین بار در خاورمیانه، از قابلیت امحاء همزمان انواع پسماند، پساب و گازهای آلاینده صنعتی به صورت همزمان برخوردار می باشد. این دستگاه فاقد هر گونه دود و بو بوده و کلیه پارامترهای مجاز سازمان محیط زیست را پوشش می دهد. طراحی این سیستم توسط متخصصین “فلاتک” صورت پذیرفته و بنابراین ظرفیت هر دستگاه به تناسب سفارش و با توجه به نیاز کارفرما طراحی خواهد شد.

لازم بذکر است زباله سوز صنعتی مذکور ضمن برخورداری از قابلیت تبدیل به زباله سوز سیار، از امکان تجهیز با مشعل های چند گانه سوز فلاتِک (Hybrid) با توانایی استفاده از (گازطبیعی، گاز مایع، کازوئیل و ضایعات نفتی) و همچنین تجهیز با مشعل های هیبرید، جهت مدیریت زباله های سمی و خطرناک نیز بهره می برد.

زباله سوز چندمنظوره صنعتی، زباله سوز هیبرید، زباله سوز سیار، زباله سوز، مایع سوز و امحاء کننده گازهای آلاینده، زباله سوز صنعتی

زباله سوز چندمنظوره